Świąteczny ECOPrzystanek zaprasza na warsztaty i zbiórkę odzieży

Szukasz pomysłu na ciekawe świąteczne dekoracje? Bliskie jest Ci podejście less waste i lubisz dawać przedmiotom drugie życie? Odwiedź nas w sobotę 2 grudnia i weź udział w świątecznych warsztatach kreatywnych ECOPrzystanek oraz dołącz do zbiórki odzieży dla podopiecznych Fundacji Otwarte Ramiona.

Tworzymy świąteczne dekoracje
Podczas spotkania, które organizujemy wspólnie z Fundacją Otwarte Ramiona stworzysz dekoracje, które wprowadzą bożonarodzeniowy nastrój do Twojego domu lub sprawdzą się doskonale, jako upominek dla bliskich. Uczestnicy będą mogli wykonać kolorowe bombki, kartki świąteczne czy fantazyjne magnesy.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na zajęcia trzeba się wcześniej zapisać korzystając z formularzy internetowych:
• 10.00-11.30 Tworzenie bombek: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/ECOPrzystanekbombki
• 12.00-13.30 Tworzenie magnesów: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/ECOPrzystanekmagnesy
• 14.00- 15.30 Tworzenie kartek świątecznych: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/ECOPrzystanekkartki

Na miejscu będą dostępne wszelkie materiały potrzebne do wykonania ozdobnych przedmiotów, ale można przynieść z domu koraliki, drobne ozdoby, guziki, sznurki, koronki, wstążki, kawałki drucików, niewykorzystane ozdobne papiery do pakowania, drobne ozdoby choinkowe i łańcuchy, a nawet sztuczne kwiaty. W trakcie zajęć zamienią się w bajecznie kolorowe dekoracje.

Uwaga: Wszystkie miejsca na warsztaty są już zarezerwowane! 

Zbiórka odzieży dla potrzebujących
W trakcie warsztatów odbędzie się również zbiórka używanej odzieży, która trafi potem do podopiecznych Fundacji Otwarte Ramiona. Prosimy o dokładne obejrzenie rzeczy, które chcecie przekazać potrzebującym i przynoszenie tylko takiej odzieży, którą sami chcielibyście nosić. Rzeczy powinny być czyste i w dobrym stanie, czyli bez zabrudzeń i zmechaceń.

Wspólnie troszczmy się o nasze otoczenie
Celem warsztatów ECOPrzystanek jest zwiększenie świadomości, że każdy ma wpływ na naszą planetę, a wspólnie możemy zdziałać wiele dobrego w swoim otoczeniu. Warsztaty upcyklingowe umożliwiają wykorzystanie odpadów do tworzenia nowych przedmiotów i są doskonałym sposobem na edukację ekologiczną i wykorzystanie odpadów w sposób przyjazny dla środowiska. Im więcej rzeczy segregujemy, tym więcej z nich ma szanse na ponowne użycie. Dzięki dokładamy cegiełkę do zmniejszenia się wielkości wysypisk na świecie.

Miejsce: obok Lodziarni Grycan (lokal z wystawą Parku Kampinoskiego)
Informacje o projekcie: kontakt@otwarteramiona.pl, tel. 506 580 295, 22 751 24 16.

Projekt ECOPrzystanek, to warsztaty sfinansowane ze środków Fundacji Orlen w ramach programu Moje Miejsce na Ziemi.

Zapraszamy do udziału!

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz