Bazar Łomianki – daj rzeczom drugie życie!

Każdy z nas ma w swojej szafie rzeczy, o których już nie pamięta. Sukienki, bluzki, których nie założyłaś od kilku lat. Pudła pełne starych zabawek, z których wyrosły dzieciaki, czekające, że komuś je oddasz. A może kupione na wyprzedaży szpilki – stylowe, ale ciut za małe lub jednak nie dla Ciebie? Co z nimi zrobić? Daj zbędnym przedmiotom drugie życie – wymień lub podaruj innym. Bazar Łomianki otworzy się już 21 maja 2022 w godzinach od 11:00 do 18:00.

Do Bazaru Łomianki możesz przynieść wszystkie przedmioty, których już nie potrzebujesz  –  ubrania, książki, czy zabawki. Z łatwością zostawisz je na wieszakach i półkach w przeznaczonej do tego celu specjalnej strefie. Jeśli chcesz, w zamian możesz zabrać coś dla siebie – pamiętaj jednak, że zabierasz dokładnie tyle rzeczy, ile przyniesiesz, lub mniej. Wymiana standardowo odbywa się w ramach konkretnych kategorii przedmiotów – jednak gdy nie znajdziesz dla siebie nic z tej samej kategorii, możesz swobodnie dokonać wymiany na maksymalnie 5 rzeczy z innej.

Jeśli chciałabyś wziąć udział w wymianie, ale nie znalazłaś nic, co mogłabyś oddać – nic straconego! Przynieść karmę, koce lub zabawki dla zwierząt i w zamian wybierz coś dla siebie. Po zakończeniu wydarzenia produkty zostaną przekazane Fundacji Ochrony Zwierząt w Łomiankach. Co ważne,
nie musisz się zapisywać, żeby wziąć udział w wymiance – wystarczy, że przyjdziesz na wydarzenie
w godzinach jego trwania.

W przypadku gdy niczego nie potrzebujesz, wcale nie musisz zabierać czegoś w zamian. Po prostu zostaw na wieszaku rzeczy, które Tobie już się nie przydadzą, a one na pewno znajdą nowego właściciela!

Jakie rzeczy przynieść?

Najważniejsze, aby przedmioty, które chcesz wymienić lub oddać, nadawały się do ponownego użycia. Przynieś więc takie rzeczy, które sam chciałbyś dla siebie – czyste, w dobrym stanie, czy –  w przypadku zabawek – działające. Ubrania nie mogą być poplamione, podarte lub zmechacone. Możesz przynieść:

  • Ubrania
  • Buty
  • Dodatki (biżuteria, okulary, torby itp.)
  • Zabawki
  • Książki z datą wydania od 2001 roku
  • Kwiaty

O ostatecznym przyjęciu przedmiotów i ich zgodności z regulaminem decydują pracownicy Punktu Wymiany.

Bazar Łomianki będzie otwarty tylko przez jeden dzień – 21 maja 2022 roku w godzinach od 11:00 do 18:00. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Łomianki w lokalu obok EMPIKU. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Regulamin Bazaru Łomianki

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz