Bezpłatna mammografia w Galerii Łomianki

10 maja 2022 roku, w godzinach od 10:00 do 16:00, Galeria Łomianki oraz LUX MED Diagnostyka zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. W 2022 roku po raz pierwszy mogą wykonać je osoby, które urodziły się w 1972 roku.

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Dlatego nie zwlekaj już dziś zapisz się na bezpłatne badanie mammograficzne.

W badaniach mogą uczestniczyć osoby w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka a w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są jednak objęte osoby, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Co istotne, badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub poprzez formularz na stronie http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym przygotuj dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

W związku z epidemią Covid-19, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowości Łomianki 10 maja 2022 roku, w godzinach od 10:00 do 16:00, przy Galerii Łomianki (ul. Brukowa 25).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.mammo.pl.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz