Bezpłatne badania mammograficzne

Zachęcamy panie w wieku 50-69 lat do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych organizowanych 28 marca 2019 r. w godz. 09:00 – 17:00 przy Galerii Łomianki, ul. Brukowa 25.

W związku z ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi realizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, zapraszamy mieszkanki Łomianek i okolic do wzięcia udziału w BEZPŁATNEJ mammografii. Badania adresowane są do kobiet w wieku 50-69 lat*.

MAMMOGRAFIA jest najlepszą metodą umożliwiającą wczesne rozpoznanie zmian patologicznych (w tym także raka) w utkaniu piersi, a dla kobiet po menopauzie jej czułość jest najwyższa. Zdajemy sobie sprawę, że w natłoku codziennych obowiązków można zapomnieć o tym, żeby zadbać o siebie. Zapewne są pilniejsze sprawy i na badanie jeszcze przyjdzie czas. Tak, ale czy jakakolwiek sprawa jest ważniejsza od własnego zdrowia i życia?

Zachęcamy do tego, aby poświęcić krótką chwilę i skorzystać z możliwości, które daje Program Profilaktyki Raka Piersi i wykonać bezpłatną mammografię. Jeśli nawet w trakcie badania mammograficznego okaże się, że w piersi znajduje się jakakolwiek zmiana, to z doświadczenia wiemy, że im jest ona mniejsza tym łatwiejsza do wyleczenia. Dlatego też jeszcze raz serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej mammografii.

* Panie nieobjęte programem profilaktyki raka piersi mogą wykonać badanie odpłatnie.

Udostępnij