Daj uśmiech – (od)daj rower!

Rusza 8. zbiórka rowerów w Galerii Łomianki

14 maja 2022 roku w Galerii Łomianki odbędzie się kolejna edycja zbiórki rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Dzięki tej wyjątkowej akcji, która powraca do Galerii cyklicznie, możesz zrobić coś dobrego dla siebie, dla innych oraz dla środowiska. Podając dalej zbędny rower, porządkujesz swoją domową przestrzeń,  sprawiasz radość dzieciom i dajesz planecie odetchnąć.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, działające na warszawskiej Pradze Północ, prowadzi swój własny warsztat, w którym podopieczni uczą się majsterkowania, naprawiania sprzętu rowerowego i konstruowania własnych pojazdów. Nieużywanym lub niesprawnym rowerom dają drugie życie. Sprzęt staje się następnie własnością majsterkowiczów – jedynym warunkiem jest spełnienie przez nich dobrych uczynków, takich jak wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy, czy wolontariat w wybranej organizacji.

Już 14 maja 2022 roku, od 10:00 do 17:00, na parkingu Galerii Łomianki będzie można przekazać zbędny sprzęt rowerowy na rzecz Stowarzyszenia.

Zbieramy:

  • Nowe i używane rowery każdej wielkości;
  • Części rowerowe (w tym ramy, koła);
  • Akcesoria rowerowe (kaski, światełka, zapięcia itd.);
  • Narzędzia przydatne przy naprawie rowerów

Do inicjatywy ponownie dołącza także Mobilny Warsztat Rowerowy, w którym bezpłatnie dokonasz przeglądu sprzętu rowerowego oraz drobnych napraw, takich jak ustawienie hamulców, przerzutek, załatanie dętki lub smarowanie łańcucha. Dzięki nam przygotujesz swój rower na wiosnę i pozwolisz planecie odpocząć, zostawiając samochód w domu.

Przez kilka lat trwania akcji, Stowarzyszenie Mierz Wysoko we współpracy z Galerią Łomianki, zebrało imponującą ilość sprzętu rowerowego, z którego większa część poddawana jest recyklingowi. Tylko w ubiegłym roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko rozdało około 50 rowerów dziecięcych uchodźcom i potrzebującym.

Inicjatywa silnie wpisuje się w ekologiczną i społeczną misję Galerii Łomianki. To jedno z działań Galerii na rzecz lokalnej społeczności, która swoją rolę traktuje odpowiedzialnie, stając się swoistym „sąsiedzkim miejscem spotkań”.

Pod koniec 2020 roku cykliczna akcja charytatywna – zbiórka rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko w Galerii Łomianki została nagrodzona srebrną statuetką XI edycji PRCH Retail Awards w kategorii Działania i Strategia CSR Obiektu Handlowego Roku.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz