Dobro za rower – Galeria Łomianki po raz 7. nakręca charytatywną zbiórkę sprzętu

4 września 2021 roku w Galerii Łomianki odbędzie się kolejna edycja wielkiej zbiórki rowerów, części i akcesoriów rowerowych na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Niesprawny lub nieużywany już sprzęt nie musi zalegać na strychach i w piwnicach! Sprawdź jak rowerowy recykling pomaga dzieciom i chroni środowisko, a przy okazji skorzystaj z darmowego przeglądu swoich „dwóch kółek”!

Jak to działa? 4 września 2021 roku, w godzinach 10:00 – 17:00, na parkingu Galerii Łomianki będzie oddać niesprawny lub nieużywany  już sprzęt rowerowy. Zbieramy:

  • Nowe i używane rowery każdej wielkości;
  • Części rowerowe (w tym ramy, koła);
  • Akcesoria rowerowe (kaski, światełka, zapięcia itd.);
  • Narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.

Dzień zbiórki to także okazja do wykonania jesiennego przeglądu własnych „dwóch kółek”. W akcję, również po raz kolejny, włącza się Mobilny Warsztat Rowerowy, którego przedstawiciele sprawdzą stan Twojego roweru lub poddadzą go ewentualnemu przeglądowi czy drobnej naprawie.

ZAKRES USŁUG SERWISOWYCH:
– ogólna diagnostyka roweru
– dokręcenie kół, pedałów
– smarowanie łańcucha
– regulacja przerzutek
– regulacja hamulców
– sprawdzenie ciśnienia w oponach
– wymianę części, które dostarczy klient. Zakres wymiany: linki, pancerze, klocki hamulcowe, dętki, opony, pedały, montaż bagażnika, błotników.

Zebrany podczas akcji sprzęt trafi do Stowarzyszenia Mierz Wysoko, działającego na warszawskiej Pradze Północ. Funkcjonuje tam warsztat, w którym podopieczni mają możliwość do nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu rowerowego i tworzenia własnych pojazdów. Nieużywanym lub niesprawnym rowerom, dzieci przywracają drugie życie, ucząc się przy tym samodzielności i cierpliwości. Sprzęt staje się własnością majsterkowiczów pod warunkiem spełnienia przez nich dobrych uczynków.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko rozdało około 50 rowerów dziecięcych uchodźcom i potrzebującym. Dzięki zbiórkom i sprzedaży rowerów w tym roku ponownie uruchomiony został wakacyjny program dla dzieci – „Rower za dobro”. W ubiegłym roku podopieczni Stowarzyszenia zorganizowali zbiórkę dla bezdomnych zwierząt, w trakcie której zgromadzono 400 kg karmy, zabawki i koce.

Licznik dotychczasowych edycji akcji to kilkaset zebranych rowerów, które Stowarzyszenie Mierz Wysoko poddało recyklingowi. Większość z nich jest rozbierana na części, ale sporo także trafia na sprzedaż, dzięki czemu Stowarzyszenie może realizować kolejne plany i pomagać jeszcze większej grupie podopiecznych. Dzięki zbiórkom w Galerii Łomianki Stowarzyszenie otworzyło między innymi nowy warsztat całoroczny i może prowadzić warsztaty w każdą sobotę, a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Pod koniec 2020 roku cykliczna akcja charytatywna – zbiórka rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko w Galerii Łomianki została nagrodzona srebrną statuetką XI edycji PRCH Retail Awards w kategorii Działania i Strategia CSR Obiektu Handlowego Roku.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz