Harcerskie harcowanie – warsztaty w Galerii Łomianki

Zastanawialiście się kiedyś o czym marzą harcerze? My już wiemy, że marzeniem dzieciaków z 17 Drużyny Harcerskiej „Kamyki” jest wyjazd na skautowski zlot w Saemangeum w Korei Południowej. Razem z nami pomóż spełnić to marzenie i już 18 grudnia w godzinach od 12.00 do 16.00 weź udział w prowadzonych przez harcerzy warsztatach, w trakcie których drużyna „Kamyki” poprowadzi zbiórkę pieniędzy. W programie wspólne ozdabianie pierników, tworzenie dekoracji świątecznych oraz wiele, wiele więcej!

World Scout Jamboree to najważniejsze wydarzenie Światowej Organizacji Ruchu Skautowego (WOSM), wymyślone dla młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat, którzy są członkami narodowych organizacji harcerskich. WOSM to najliczniejsza członkowska organizacja pozarządowa na świecie, zrzeszająca kilkadziesiąt milionów ludzi. W wydarzeniu bierze udział zawsze do 50 000 osób. Ostatnie Światowe Jamboree Skautowe odbyło się w 2019 roku w USA, najbliższe odbędzie się w 2023 roku w Korei Południowej pod hasłem „Draw your Dream” – to właśnie na to wydarzenie harcerze z drużyny „Kamyki” rozpoczynają zbiórkę funduszy.

Warsztaty harcerskie to fantastyczne wydarzenie, które łączy pomoc dzieciakom ze świetną zabawą. W planach między innymi dekorowanie pierników, kreatywne tworzenie ozdób świątecznych z papieru – gwiazdek i aniołków, które później zawiesisz na choince w naszej Galerii albo zabierzesz ze sobą do domu! Gwoździem programu będzie tajemnicza kula śnieżna – zdradzimy tylko, że spróbujemy zamknąć odrobinę zimy w słoiku. Wszystko to w przyjemnej, świątecznej atmosferze i towarzystwie zapalonych harcerzy, których pasja z całą pewnością udzieli się wszystkim uczestnikom warsztatów. Nie zwlekaj – weź udział w zabawie i pomóż nam spełnić harcerskie marzenie!

Harcerskie warsztaty w Galerii Łomianki odbędą się w sobotę 18 grudnia w godzinach od 12.00 do 16.00.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz