Koła, łańcuch rama… buzia dziecka roześmiana!

Zbieramy części rowerowe na rzecz potrzebujących dzieci.

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon rowerowy. Szczęśliwi posiadacze dwóch kółek wydobyli swoje pojazdy z garażów i piwnic, a na rowerowych ścieżkach robi się coraz tłoczniej. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na własny wehikuł. Z myślą o nich Galeria Łomianki wraz ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko organizuje wyjątkową akcję budowania rowerów dla najmłodszych potrzebujących. Zbiórka sprzętu już 27 maja.

Idea zdrowego stylu życia i poszanowania środowiska naturalnego jest Galerii Łomianki niezwykle bliska. Ze względu na to, że wielu klientów przyjeżdża do nas na rowerach, przed naszą galerią handlową czekają w sumie 94 miejsca na rowery. W ich pobliżu umieściliśmy samoobsługowe stacje obsługi, gdzie można naprawić jednoślad. Rowerowa pasją chcemy zarażać coraz więcej osób!

27 maja w Galerii Łomianki odbędzie się wyjątkowa akcja pod hasłem Otwarty Warsztat Rowerowy. W ramach wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka rowerów, a także wszelkiego rodzaju części, akcesoriów i narzędzi rowerowych.

W zamian za okazane dzieciakom serce, Stowarzyszenie Mierz Wysoko poprowadzi tego dnia na terenie Galerii Łomianki mobilny serwis rowerowy, z którego będzie można skorzystać nieodpłatnie. To idealna okazja do wykonania wiosennego przeglądu pojazdu, dokonania drobnych napraw typu – ustawienia hamulców, przerzutek, smarowania łańcucha czy załatania dętki.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko wspiera młodych ludzi z Warszawskiej Pragi Północ w wykorzystywaniu ich potencjału i rozwijaniu swoich możliwości. W klubowej piwnicy przy ulicy Brzeskiej prowadzi mini warsztat rowerowy, gdzie dzieci mogą uczyć się majsterkowania, naprawiania rowerów a co niektórzy nawet próbują skręcać swoje własne pojazdy.

Jak działa Stowarzyszenie? Aktualnie może pochwalić się rowerem całkowicie złożonym przez jednego z podopiecznych – siedemnastoletniego Karola. Rama pozyskana ze starego roweru, używane części w całkiem dobrym stanie podarowane przez serwis rowerowy na Pradze, dużo pasji i ciężkiej pracy Karola i… o jednego szczęśliwego rowerzystę więcej na naszych podwórkach. Rowery trafiły również do Pawła – lat 11 i Dominika – lat 14. Chłopcy podpisali kontrakt, w którym zobowiązali się do oddania rowerów dla innych dzieci w momencie kiedy z nich wyrosną.

Podczas akcji trwającej w godzinach 11.00 – 18.00 zbierane będą:

  • rowery – nowe i używane
  • części rowerowe, ramy, koła
  • akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia itp. (podarujemy je dzieciom wraz z rowerem, aby dbały o swoje bezpieczeństwo)
  • narzędzia rowerowe

Udostępnij