Las w słoiku. Odczarowujemy zimę w Galerii Łomianki

Popularny od kilku lat trend „urban jungle” jest dowodem na to, że w naszych wnętrzach wciąż poszukujemy równowagi oraz harmonii z naturą. Szczególnie zimą, gdy aura za oknem nie sprzyja spędzaniu czasu wśród zieleni, próbujemy w rozmaity sposób otaczać się nią na co dzień. Galeria Łomianki proponuje… las w słoiku, czyli miniaturowych rozmiarów zagajnik szczelnie zamknięty w szklanym naczyniu. Bezpłatne warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają własny ekosystem odbędą się w sobotę 9 lutego. Dedykowane są wszystkim miłośnikom natury!

Lasy w słoiku są nie tylko efektowną, ale także łatwą w utrzymaniu ozdobą – pozostawione na parapecie czy stole przypominają zieloną, zaklętą w szkle krainę, która wzbogaci i ociepli domową przestrzeń. „Las w słoiku” to kolejna już odsłona warsztatów z cyklu „Zielono mi”, podczas których powstają rozwiązania dla domu i urody w modnym duchu eko. Tym razem uczestnicy będą mieli możliwość wykonania swojego własnego ekosystemu w efektownych 5-litrowych słoikach. Raz podlane rośliny, zamknięte w naczyniu będą reagowały na pory roku, dzięki czemu możemy we własnym domu obserwować fascynujący cykl życia roślin.

Uczestnicy zielonych warsztatów zostaną przeprowadzeni przez cały proces tworzenia ekosystemu lasu. Otrzymają także instrukcję z informacją jak dbać o stworzony przez siebie mini las oraz reagować na wszelkie zachodzące w jego wnętrzu zmiany.

Warsztaty odbędą się 9 lutego (sobota) w turach, w godzinach 11.00-16.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Organizatorzy przygotowali 100 słoików.


Regulamin warsztatów:

  1. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  2. Warsztaty  mają charakter otwarty – nie prowadzimy zapisów.
  3. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.
  4. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
  5. Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.
  6. Do wykorzystania przy każdym stanowisku przysługuje jeden komplet materiałów do wykonania jednej pracy.
  7. Jednocześnie przy stołach warsztatowych może brać udział 8 – 10 osób.
  8. Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.

Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia warsztatów przed czasem.

Udostępnij