Nie wyrzucaj, podaj dalej! Piąta zbiórka rowerów w Galerii Łomianki

Do pracy, na zakupy czy na przejażdżkę? Rower to idealne rozwiązanie. Po pewnym czasie przychodzi nieunikniony czas na jego wymianę. Wtedy pojawia się pytanie – co zrobić z nieużywanym lub za małym  sprzętem rowerowym, który zajmuje miejsce w garażu lub piwnicy? Zaraź pasją rowerową innych – przekaż to, czego już nie potrzebujesz dzieciakom – podopiecznym Stowarzyszenia Mierz Wysoko!

12 września, już po raz piąty, plac obok Galerii Łomianki zamieni się w miejsce spotkań sympatyków rowerowego szaleństwa. Każdy chętny będzie mógł oddać swój niepotrzebny, za mały lub uszkodzony rower i sprzęt rowerowy, tym samym wspierając podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko – dzieci i młodzieży z warszawskiej Pragi.

Jeśli w Twoim domu zajmują miejsce:

  • nowe i używane rowery każdej wielkości,
  • części rowerowe, w tym ramy, koła,
  • akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia itp. (dzieci otrzymają je razem z rowerami w trosce o bezpieczeństwo),
  • narzędzia przydatne przy naprawie rowerów,

to przekaż je organizatorom akcji, którzy wspólnie ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko, wyczarują z nich w pełni sprawne rowery i wywołają uśmiech na twarzach dzieci.

Mobilny Warsztat Rowerowy wesprze także tych, którzy ze swoimi jednośladami nie chcą się jeszcze rozstawać. Organizatorzy oferują darmowe przeglądy i naprawy, takie jak regulacja hamulców, przerzutek, załatanie dętki lub smarowanie łańcucha. Warsztat będzie działał w czasie Zbiórki Rowerów na parkingu Galerii Łomianki. To podziękowanie członków Stowarzyszenia za przekazane sprzęty i okazane dzieciom serce. To doskonała okazja by zaplanować powakacyjny przegląd rowerowy.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko istnieje od 2005 roku. Założona przez grupę osób po studiach społecznych i psychologicznych organizacja wspiera młodych ludzi z warszawskiej Pragi w rozwoju umiejętności oraz wykorzystywaniu swojego potencjału. Stowarzyszenie prowadząc warsztat rowerowy przy ulicy Brzeskiej daje młodzieży możliwość nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów. Stają się one własnością majsterkowiczów pod warunkiem spełnienia dobrych uczynków, takich jak wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy, remontowanie rowerów dla potrzebujących. Młodzież jest też zachęcana do odbywania wolontariatów w różnych organizacjach niosących pomoc potrzebującym.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz