Ogród zamknięty w kuli. Bezpłatne warsztaty w Galerii Łomianki

Pamiętasz z dzieciństwa śnieżną kulę, w której drobinki brokatu opadały powolnie niczym płatki śniegu, a Ty przy choince wpatrywałeś się w jej głębię… ale stop! Za oknem przecież lato i piękna pogoda, dlatego znajdujemy alternatywę dla śnieżnej kuli. Wypełnimy ją… zielenią! Już we wrześniu w Galerii Łomianki odbędą się kolejne z cyklu warsztaty „Zielono mi”. Przyjdź i stwórz swój przenośny ogród!

Galeria Łomianki po raz kolejny przerodzi się w zielony warsztat i pozwoli uczestnikom zajęć uwolnić kreatywność. W niezwykłej doniczce – przezroczystej kuli – będzie można posadzić przygotowane wcześniej sukulenty, bluszcze i paprocie. To nie wszystko! Do dyspozycji będą też ozdoby, takie jak kępki mchu, kolorowe kamyki, różnobarwny piasek, kora i chrobotek reniferowy. Stworzone własnoręcznie dzieło może być eksponowane na różne sposoby – w wersji wiszącej zdobiąc okno lub stawiając na stole, komodzie, czy nocnym stoliku. To od twórcy zależy, gdzie „wyrośnie” ogród!

Na warsztatach uczestnicy nie tylko zostaną przeprowadzeni przez wszystkie etapy tworzenia kompozycji, finalnie otrzymując wymarzoną ozdobę, która może zdobić wnętrze przez miesiące, ale też otrzymują kompendium wiedzy o pielęgnacji nowej rośliny. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki. Uczestnicy warsztatów poznają metody na stworzenie ciekawych, pomysłowych i ekologicznych rozwiązań dla domu i urody.

Warsztaty odbędą się 7 września w godzinach 11.00-17.00.

Regulamin warsztatów:

  1. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  2. Warsztaty  mają charakter otwarty – nie prowadzimy zapisów.
  3. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.
  4. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
  5. Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.
  6. Do wykorzystania przy każdym stanowisku przysługuje jeden komplet materiałów do wykonania jednej pracy.
  7. Jednocześnie przy stołach warsztatowych może brać udział 8 – 10 osób.
  8. Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.
  9. Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia warsztatów przed czasem.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz