Podziel się nakrętką!

Proekologicznie, charytatywnie i w duchu społecznego zaangażowania zapowiada się akcja „Wspólnie pomagamy – nakrętki zbieramy”. Przed naszą galerią stanął specjalny pojemnik na plastikowe nakrętki. Każdy może je przynieść, by wspierać szczytne cele, a osoby potrzebujące mogą je zabrać ze sobą.

Polimer PET, z którego wykonane są nakrętki butelek, to tworzywo sztuczne, łatwo podlegające recyklingowi. Materiał po przetworzeniu pozwala na szybkie, powtórne pozyskanie nowych nakrętek, plastikowych opakowań czy rur. Choć cena kilograma materiału w skupie nie jest wysoka, to wspólne zbiórki niepotrzebnych nakrętek z wielu gospodarstw domowych pozwalają uzyskać konkretne kwoty i są wykorzystywane w akcjach społecznych wspierających potrzebujących. Powstały przed naszą galerią pojemnik na nakrętki pozwoli odwiedzającym nie tylko dołożyć cegiełkę na rzecz ochrony środowiska, lecz także wesprzeć różnorodne akcje charytatywne.

Drewniany pojemnik na zakrętki jest dostępny obok placu zabaw przed naszą galerią. Serdecznie zachęcamy wszystkich do dołączenia do akcji – zarówno tych, którzy chcą oddać nakrętki, jak i tych, którzy ich potrzebują.

Udostępnij