Rowerowe Zero Waste w Galerii Łomianki

Nieużywany, zapomniany sprzęt rowerowy zalega w Twojej piwnicy? Myślisz o wymianie swoich dwóch kółek w związku z posezonowymi obniżkami cen? Nie wyrzucaj – recyklinguj! Możesz nie tylko zadbać o planetę, ale też zrobić dobry uczynek i wywołać uśmiech na twarzach dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Mierz Wysoko! Przynieś swój rower, części lub sprzęt rowerowy pod Galerię Łomianki 28 września!

Mija sezon wiosenno-letni. Warto zainteresować się konserwacją i przygotowaniem sprzętu rowerowego na kolejny rok jeszcze przed zimą. W tym okresie bardzo wiele osób decyduje się też na wymianę sprzętu korzystając z posezonowych obniżek cen i promocji. Wtedy pojawia się pytanie, co zrobić ze starym sprzętem i częściami? W jaki sposób się go pozbyć i gdzie go wyrzucić? Galeria Łomianki ramach swoich działań CSR rozwiązuje ten problem! Już 28 września na parkingu pod Galerią Łomianki odbędzie się już czwarta wielka zbiórka rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz dzieci będących pod opieką Stowarzyszenia Mierz Wysoko.

Zbiórka obejmuje:

  • nowe i używane rowery każdej wielkości,
  • części rowerowe, ramy, koła,
  • akcesoria rowerowe – kaski, światełka, zapięcia itp. (dzieci otrzymają je razem z rowerami w trosce o bezpieczeństwo)
  • narzędzia przydatne przy naprawie rowerów

Jak działa rowerowy recykling? Stowarzyszenie Mierz Wysoko wpiera młodzież z warszawskiej Pragi Północ w rozwoju i wykorzystywaniu ich potencjału. Prowadząc mini warsztat rowerowy w piwnicy przy ulicy Brzeskiej daje możliwość nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu i tworzenia własnych pojazdów.

Dzieci i młodzież mają szansę na otrzymanie roweru za dobre uczynki. Wymogiem jest odbycie dziesięciu zajęć na rzecz innych takich jak wyprowadzanie psów ze schroniska, sprzątanie okolicy, remontowanie rowerów dla potrzebujących. Młodzież jest też zachęcana do odbywania wolontariatów w różnych organizacjach.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, w zamian za przekazane sprzęty i okazane serce, będzie prowadzić podczas wydarzenia nieodpłatny mobilny serwis rowerowy. Na miejscu będzie można skorzystać z posezonowego przeglądu pojazdu i niewielkich napraw takich jak ustawienie hamulców, przerzutek, załatania dętki lub smarowania łańcucha.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz