Stwórz własny wertykalny ogród

Schyłek lata przyprawia Cię o melancholijny nastrój? Już teraz tęsknisz za promieniami słońca, zapachem kwiatów i soczystą zielenią liści? Kto powiedział, że czasu nie można zatrzymać?! Już 22 września (sobota) w Galerii Łomianki odbędą się bezpłatne warsztaty z cyklu „Zielono mi”, w trakcie których wykonasz własny wertykalny ogród. Zielona instalacja w mieszkaniu skutecznie przegoni jesienną chandrę.

Zieleń w Twoim mieszkaniu to rząd doniczek ustawionych na parapecie? Czas na nieco szaleństwa! Za sprawą innowacyjnych, a jednocześnie prostych pomysłów rośliny mogą rosnąć również w pionie, jedna nad drugą. Ogrody wertykalne, czyli roślinne kompozycje ścienne goszczą w Polsce od niedawna, a już zdążyły skraść serca miłośników zielonych przestrzeni. Nic dziwnego! Widokiem zielonej ściany możemy cieszyć się przez cały rok, niezależnie od pory roku.

Podczas warsztatów w Galerii Łomianki każdy z uczestników wykona swoją kompozycję inspirowaną wertykalnymi ogrodami. Powstanie w ten sposób pionowy system, składający się z ceramicznych donic wraz z zasadzonymi roślinami takimi jak: paprocie, bluszcz i fitonie.

Każdy uczestnik zostanie przeprowadzony przez cały proces tworzenia kompozycji, otrzyma także wszelkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji zasadzonych roślin. Wydarzenie odbędzie się w ramach comiesięcznych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki, podczas których powstawać będą pomysłowe, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązania dla domu i urody.

Warsztaty odbędą się 22 września (sobota) w godzinach 11.00-17.00.

Regulamin warsztatów:
1. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
2. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.
3. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
4. Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.
5. Jednocześnie przy stołach warsztatowych może brać udział 8 – 10 osób.
6. Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.

Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia warsztatów przed czasem.

Udostępnij