Zielone warsztaty – Ogród w słoiku

Wiosna w słoiku. Bezpłatne warsztaty tworzenia szklanych ogrodów w Galerii Łomianki.

Kalendarzowa zima co prawda już za nami, ale nadal z utęsknieniem czekamy na łaskawsze temperatury i pierwsze pąki kwiatów. A gdyby tak odrobinę wiosny „zapakować” do słoika i przynieść do domu? Zrobisz to już w sobotę 7 kwietnia podczas otwartych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki.

Przebywanie wśród zieleni poprawia nastrój, odpręża i uspokaja. Niestety okres zimowy niemiłosiernie się wydłuża i nie pozwala nam jeszcze w pełni korzystać z uroków wiosennych spacerów. Ogród w słoiku to mały fragment wiosny zamknięty w eleganckim szkle, który można postawić na komodzie, nocnym stoliku czy… zabrać do pracy. Z pewnością umili czas oczekiwania. To również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która nie może doczekać się lata.

Podczas warsztatów w Galerii Łomianki każdy z uczestników wykona w szklanym słoju własną miniaturę ogrodu. Wśród zasadzonych roślin znajdą się odmiany sukulentów, bluszczu oraz fitonie. Całość ozdobiona zostanie kawałkami kory, drewnianymi talarkami oraz kępkami chrobotka reniferowego.

Każdy uczestnik zostanie przeprowadzony przez cały proces tworzenia ogrodu, otrzyma także wszelkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji zasadzonych roślin. Wydarzenie odbywa się w ramach comiesięcznych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki, podczas których powstają pomysłowe, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązania dla domu i urody.

Warsztaty odbędą się 7 kwietnia (sobota) w godzinach 11.00-17.00.

Regulamin warsztatów :
1. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
2. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.
3. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
4. Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.
5. Jednocześnie przy stołach warsztatowych może brać udział 8 – 10 osób.
6. Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.

Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia warsztatów przed czasem.

Udostępnij