Zielono mi. Stwórz własny wiszący ogród

Zieleń w mieszkaniu kojarzy Ci się wyłącznie z paprotką w plastikowej doniczce ustawionej przy telewizorze? Czas no coś bardziej niestandardowego! Poznaj Kokedamę – japońską sztukę tworzenia wiszących ogrodów. Już 12 maja (sobota) w Galerii Łomianki odbędą się bezpłatne warsztaty z cyklu „Zielono mi”, w trakcie których wykonasz własną kwitnącą kulę.

Japońskie słowo „Kokedama” oznacza dosłownie „kulę z mchu”. Ten imponujący wiszący ogród – to tradycyjna forma bonsai, japońskiej sztuki miniaturyzowania drzewek. Zieleń ociepli Twoje mieszkanie i odpręży wzrok, a niezwykła roślinna forma wprowadzi do wnętrza odrobinę orientalnego klimatu w duchu ZEN.

Podczas warsztatów Galerii Łomianki z przygotowanej odpowiednio mieszanki ziemi stworzymy kule, w których zasadzimy odmiany sukulentów. Całość obłożymy mchem, tworząc w ten sposób niezwykłą dekorację, która w oryginalny sposób ozdobi wnętrze.

Każdy uczestnik zostanie przeprowadzony przez cały proces tworzenia ogrodu, otrzyma także wszelkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji zasadzonych roślin. Wydarzenie odbędzie się w ramach comiesięcznych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki, podczas których powstawać będą pomysłowe, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązania dla domu i urody.

Warsztaty odbędą się 12 maja (sobota) w godzinach 11.00-17.00.

Regulamin warsztatów:
1. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
2. Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.
3. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
4. Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.
5. Jednocześnie przy stołach warsztatowych może brać udział 8 – 10 osób.
6. Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.

Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia warsztatów przed czasem.

Udostępnij