Odpakowani – ekologiczne zakupy w Galerii Łomianki

Podobno jesteśmy sumą naszych wyborów. Czy aby na pewno tylko my sami ponosimy konsekwencje swoich decyzji? Kondycja Ziemi jest również zależna od naszych codziennych wyborów… a prawie każdemu z nas zdarza się podejmować te, niezbyt jej służące. Dobra wiadomość jest taka, że pozytywne nawyki możesz wypracować łatwiej niż Ci się wydaje! Wydarzenie „Odpakowani – ekologiczne zakupy w Galerii Łomianki”, które odbędzie się 6 kwietnia, to doskonała okazja by zacząć żyć zdrowo i odpowiedzialnie!

Podczas wydarzenia „Odpakowani”, organizowanego w Galerii Łomianki przez Fundację alter eko, dowiecie się jak żyć jeszcze bardziej ekologicznie i zdrowo oraz w jaki sposób ograniczyć produkowane przez siebie odpady do minimum. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, konkursów i możliwości zaopatrzenia się w „bezodpadowe niezbędniki”! Szykuje się moc eko-atrakcji, takich jak:

 • Krawiecka Kawiarenka Naprawcza, czyli punkt napraw tekstyliów i szycia na maszynach. Będziecie mogli przeszyć sobie to i owo oraz poduczyć się sztuki krawieckiej. Tak więc przeszukajcie szafy i przybywajcie na Targi! Do szycia, gotowi, start!
 • Strefa wystawców ekologicznych zero waste, czyli kiermasz produktów, które pomagają redukować odpady w domu, pracy, podczas podróży, a wśród nich:
  • BeePack®, czyli ręcznie wykonane opakowania (woskowijki) do przechowywania żywności. Używaj zamiast folii spożywczej i aluminiowej do pakowania i przechowywania pieczywa, przekąsek, kanapek, warzyw, owoców i nabiału. Są ekologiczne i wielokrotnego użytku, a żywność w nich przechowywana zachowa świeżość na dłużej. Ale to nie wszystkie atrakcje, które zaproponuje BeePack podczas Odpakowanych!
  • Nożyczki – pracownia artystyczna, w ofercie której można znaleźć między innymi: EkoPłatki, Warzyworki, worki lniane i bawełniane, KanapkoZawijki, torby zakupowe, chusteczki bawełniane i wiele innych wielorazowych produktów. Ponadto @NozyczkiPracowniaArtystyczna przygotowała dla Was moc atrakcji w postaci konkursów;
  • Laboratorium Aromaterapii, czyli najlepszej jakości olejki eteryczne i oleje. Produkty stworzone przez pasjonatów, sprawdzone przez specjalistów. Olejki eteryczne to niesamowicie potężne wyciągi z roślin. Mogą wpływać na nasze zdrowie, samopoczucie, emocje. Pomogą odstraszyć insekty, zwalczyć pleśń i roztocza. W jakościowych olejkach eterycznych zapach jest miłym bonusem. Najważniejsze jest ich działanie i potencjał terapeutyczny. Przyjdź i poczuj różnicę!
  • I wiele innych… szczegóły wkrótce.
 • kącik z warsztatami i konkursami dla dzieci, a wśród nich między innymi warsztaty upcyklingowe;
 • zbiórka elektroodpadów – zepsutego sprzętu elektronicznego i elektrycznego – w formie wymiany sprzętu na ekologiczne podarunki;
 • strefa warsztatów ekologicznych dla dorosłych – warsztaty i konkursy dedykowane dorosłym, a wśród nich:
  • warsztaty aromaterapeutyczne, podczas których uczestnicy dowiedzą się dlaczego ceny olejków są tak zróżnicowane, jak rozpoznać dobrej jakości olejki eteryczne, czy olejek zapachowy może zastąpić olejek eteryczny, jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z olejków eterycznych, podstawowe olejki eteryczne – „must have” w każdym domu, jakie jest ich działanie, wykorzystanie terapeutyczne i w recepturach zerowaste, stosowanie przy dzieciach. Oczywiście będzie też okazja do poznania i powąchania około 40 olejków z całego świata, w tym tych najcenniejszych.
  • Wiele innych – szczegóły już wkrótce.
 • spotkania z ekspertami – kącik porad na temat możliwości redukcji wytwarzania odpadów;

Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia w godz. 10.00 -18.00 w Galerii Łomianki (ul. Brukowa 25, Łomianki).

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Masz pytania, sugestie, uwagę – napisz do nas: biuro@altereko.pl

 

Regulamin

Udostępnij