Razem troszczymy się o środowisko

Nasza galeria handlowa znajduje się w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego i Doliny Wisły. Takie sąsiedztwo zobowiązuje, dlatego troska o ochronę środowiska naturalnego jest nam szczególnie bliska. Na co dzień podejmujemy działania ograniczające wpływ galerii handlowej na środowisko. Obejmują one m.in. takie obszary, jak: zarządzanie odpadami i recykling, optymalizację zużycia energii oraz wody, zapobieganie zanieczyszczeniu środowiska oraz bioróżnorodność.

CERTYFIKAT BREEAM In-Use

Nasza galeria otrzymała prestiżowy certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use z oceną „Bardzo dobry”. Oznacza to, że Galeria Łomianki jest budynkiem ekologicznym i działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To branżowe wyróżnienie otrzymaliśmy w dwóch kategoriach – za zarządzanie budynkiem i za sam budynek. Więcej o certyfikacie BREEAM In-Use »

ODPADY I RECYKLING

W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach segregujemy karton/papier oraz folię. Naszym celem jest redukcja odpadów komunalnych o połowę. Takie odpady, jak zużyte źródła światła utylizowane są w oddzielnym pomieszczeniu i wywożone przez wyspecjalizowaną firmę.

OPTYMALIZACJA ZUŻYCIA ENERGII I WODY

Nasza galeria handlowa stosuje specjalny system do zarządzania energią elektryczną oraz klimatyzacją. Regularnie monitorujemy również zużycie wody, a w toaletach stosujemy perlatory i bezwodne pisuary, pozwalające ograniczyć jej zużycie. Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować zużycie energii elektrycznej – stosujemy energooszczędne oświetlenie i dostosowujemy je  do panujących warunków atmosferycznych.

BIORÓŻNORODNOŚĆ

Z uwagi na sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego, ważne jest dla nas zachowanie równowagi i dostosowanie naszego otoczenia do sąsiadującej z nami puszczy. Wokół galerii handlowej zasadziliśmy liczne gatunki drzew i krzewów, zgodne z lokalnym ekosystemem i stale powiększamy ich liczbę.

ZAPOBIEGANIE ZANIECZYSZCZENIU ŚRODOWISKA

Stosujemy się do przepisów oraz norm w zakresie ochrony środowiska. Do pielęgnacji roślin używamy wyłącznie środki przyjazne środowisku.

ZAPRASZAMY ROWERZYSTÓW

Ze względu na to, że wielu klientów przyjeżdża do nas na rowerach, przed naszą galerią handlową czekają w sumie 94 miejsca na rowery! W ich pobliżu umieściliśmy samoobsługowe stacje obsługi, gdzie można naprawić jednoślad.

PRZESTRZEŃ DO ODPOCZYNKU WOKÓŁ GALERII HANDLOWEJ

W części rekreacyjnej przy zewnętrznym placu zabaw dla dzieci znajduje się ławka solarna, umożliwiająca ładowanie urządzeń elektronicznych, a także źródełko z wodą pitną. To ostatnie zostało wykonane tak, aby mogli z niego korzystać zarówno ludzie, jak i ich pupile.

DZIAŁANIA EDUKACYJNE

Włączamy się w różnorodne inicjatywy promujące ekologiczne zachowania i edukację w tym zakresie. Cyklicznie zapraszamy na warsztaty o tematyce ekologicznej i akcje promujące sport  oraz zdrowy tryb życia.

ZAKĄTEK NATURY

Pod tą nazwą kryje się azyl dla ptaków i owadów zapylających, który podczas warsztatów ekologicznych  współtworzyli uczniowie pobliskiej „Mojej Szkoły”. Znajdują się tu na między innymi hotel dla owadów oraz domki dla płazów.

Udostępnij