Certyfikat BREEAM In-Use

Nie od dziś widomo, że bliskość natury ma wyjątkowo pozytywny wpływ na życie człowieka. Dla Galerii Łomianki, bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego jest największą inspiracją, aby regularnie podnosić standardy ekologiczne budynku – czego wyrazem są świetne wyniki w certyfikacji BREEAM. Otrzymanie prestiżowego certyfikatu BREEAM In-Use z oceną „bardzo dobry” już po raz drugi, potwierdza działania Galerii Łomianki w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Certyfikat BREEAM jest jedną z najczęściej stosowanych w Europie metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Stanowi narzędzie zarządzania obiektem celem poprawy wpływu inwestycji na środowisko. Podczas certyfikacji badane są dwa aspekty: Asset Performance (stan budynku) oraz Building Management (zarządzanie budynkiem). Wśród ocenianych zagadnień znajdują się m.in. energooszczędność, zużycie wody, gospodarka materiałami i odpadami, a nawet komfort odwiedzających.

Sukces Galerii to najlepszy dowód, że „Naturalnie, wszystko, blisko” to nie tylko hasło reklamowe, lecz prawdziwa filozofia, wokół którego podwarszawskie centrum handlowe buduje swój wizerunek. Zgodnie z hasłem, Galeria Łomianki prowadzi działania, które wspierają lokalne inicjatywy, odpowiada na potrzeby mieszkańców i troszczy się o swoich sąsiadów.

Udostępnij