Bliskie spotkania z naturą – czyli warsztaty „Zielono mi” w Galerii Łomianki

Warsztaty „Zielono mi” w Galerii Łomianki! To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów rękodzieła i majsterkowania oraz entuzjastów koncepcji less waste. Wydaje Ci się, że zdolności manualne nie są Twoją najmocniejszą stroną? Przyjdź i przekonaj się jak łatwe i przyjemne może być stworzenie „czegoś z niczego” własnymi rękami! Do udziału zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Warsztaty z cyklu „Zielono Mi” są całkowicie bezpłatne. Zapewniamy niezbędne materiały, jednak zachęcamy do przynoszenia i recyklingowania własnych surowców.

Harmonogram warsztatów

Podczas najbliższych zajęć, 26 marca, wykonamy wielkanocnego pająka z recyclingu.
Tradycja pająków sięga setek lat wstecz. Przygotowywano je z okazji ważnych świąt, jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Tworzone były wyłącznie z naturalnych materiałów – słomy, ziarenek fasoli, piór czy włóczki. Swoim kształtem przypominały żyrandol – duży, rozłożysty i zawsze bardzo bardzo kolorowy. Zawieszone na środku sufitu, miały przynosić domownikom szczęście i dobrobyt.

Dla kogo są warsztaty?

Dla dzieci powyżej 4 roku życia i ich rodziców. Dzieci pracują na zajęciach w towarzystwie swojego opiekuna (ale i dorośli będą się świetnie bawić!)

Jaka jest idea warsztatów?

Na zajęciach nauczycie się, jak ze „śmieci” robić coś fajnego. Bo jak to mówi Rocky z Psiego Patrolu, „nie wyrzucaj, wykorzystaj!”.

Jak to działa?

Warsztaty odbywają się w trzech turach:
I – godz. 11:00-12:30
II – godz. 13:00 – 14:30
III – godz. 15:00 – 16:30

Warsztaty mają charakter zamknięty. Obowiązują na nie zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział, wystarczy dokonać rezerwacji pod adresem mailowym: diy.lomianki@gmail.com. W treści wiadomości prosimy podać, na którą godzinę chcecie się zapisać.

Regulamin warsztatów

 

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz