Dawka kultury dla najmłodszych w Galerii Łomianki

Spotkania z Teatrzykiem powracają!

Miłość do sztuki i teatru warto rozwijać w dziecku już od najmłodszych lat. Zresztą, jak powiedział brytyjski pisarz, Philip Pullman: „Dzieci potrzebują sztuki, opowiadań, wierszy i muzyki tak samo, jak potrzebują miłości, jedzenia, świeżego powietrza i zabawy”. Dlatego Galeria Łomianki powraca z nowym cyklem teatrzyków dla najmłodszych! Spektakle prowadzone są przez profesjonalne grupy teatralne z całej Polski, w różnych technikach teatralnych. Kurtyna do magicznego świata teatru będzie uchylać się przed Wami tylko raz w miesiącu – 2 lipca, 6 sierpnia, 3 września, 1 października oraz 5 listopada 2022 roku. Do zobaczenia na scenie!

„Spotkanie z Teatrzykiem” to cykl zabawnych i pouczających spektakli przygotowanych z myślą o najmłodszych gościach Galerii Łomianki. Bezpłatne spektakle rozpoczynają się o godzinach 13:00 oraz 16.00, i potrwają około 45 minut. Po każdym spektaklu planowane są 20 minutowe animacje w formie zabawy lub interakcji z aktorami.

W tym roku dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy wyjątkowy konkurs! Podczas każdego spotkania będziemy rozdawać pieczątki – każde dziecko, które zbierze minimum 3 pieczątki, potwierdzające obecność na evencie podczas 3 miesięcy, otrzyma od nas specjalną nagrodę gwarantowaną.

Regulamin konkursu „Teatrzyki dla dzieci”

Ważne numery

Na pierwsze wydarzenie z cyklu Galeria Łomianki zaprasza już 2 lipca. Przy straganie Pani Cybulskiej bardzo dużo się dzieje – zaginięcie małego pieska, choroba, a nawet pożar! Na szczęście w pobliżu jest dzielny Policjant Ignacy, który razem z dziećmi przebranymi za pogotowie, straż pożarną, policję, straż miejską oraz ekipę sprzątająca rusza na pomoc Cybulskiej.

Szewc Dratewka

6 sierpnia razem z aktorami publiczność przeniesie się świata powieści Janiny Porazińskiej, aby razem z Dratewką rzucić się w wir szalonych przygód, których od tej strony jeszcze nie znacie! Okazuje się bowiem, że pewne postacie, które z pozoru wyglądają na bardzo niewinne oraz ziejący ogniem smok, całkowicie zmieniły tok wydarzeń. Nie wierzycie, przekonajcie się sami.

Czarne i białe

W sobotę 3 września odbędzie się poetycki spektakl dla dzieci, utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Poznamy perypetie mieszkańców miasteczka, bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska. W przypadku dobrej pogody, spektakl może zostać odegrany w plenerze.

Marionetkowe show Clowna Pinezki

W jesienną sobotę 1 października Clown Pinezka zabierze młodych widzów w fascynujący świat cyrku oraz magicznych sztuczek. Na maluchy czekać będzie wybuchowa mieszanka pantomimy, tańca, akrobacji, barwnych marionetek oraz żonglerskich trików. W spektaklu pojawią się bajkowe postacie – marionetki wykonane ręcznie przez dyrektora Teatru – Przemysława Grządzielę. Clown Pinezka objechał ze swoimi spektaklami i z marionetkami prawie cały świat zdobywając bardzo wiele nagród na różnych festiwalach.

Baśń o sobotniej nocy

Cykl zamyka czarodziejski spektakl, który 5 listopada przeniesie widza do świata staropolskiej baśni ludowej. Dzieci razem z bohaterami przeżyją różnorodne emocje; smutek i radość, lęk i nadzieję, zaskoczenie i oczekiwanie. Przedstawienie pozostawia w młodym widzu nadzieję, że dobro i szczerość zawsze w końcu zwyciężą, trzeba tylko umieć podążać za głosem swego serca.

 

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz