Kwiaty we włosach, czyli wianki w Galerii Łomianki!

Wiosna – ach to ty! Wreszcie przychodzi do nas z pełną mocą! Pogoda dopisuje, a my skreślamy z kalendarza kolejne dni, odliczając czas do lata. Tymczasem skorzystajmy z dobrodziejstw tej pory roku i pięknych kwiatów w wiosennym rozkwicie! Niech nie stoją w wazonach, tylko przyozdobią nasze głowy! Już 1 czerwca w Galerii Łomianki nauczymy się… pleść wianki! I to nie byle jakie, tylko piękne, folkowe kompozycje, bogate w zieleń i kolory. W końcu, gdy robi się ciepło, w modzie króluje styl boho!

Wianek to ostatnimi laty jeden z popularniejszych modowych dodatków, wpisujący się idealnie w uwielbiany i bardzo na topie trend boho. Czerwcowe warsztaty w Galerii Łomianki nawiązują do starego, słowiańskiego święta Kupały. „Kupalnocka” dedykowana jest przede wszystkim żywiołom wody i ognia, które mają niespotykaną moc oczyszczającą. Wierzymy, że jest to również święto miłości, płodności, słońca i księżyca, a wianki odgrywają tu symboliczną i magiczną rolę, dlatego pragniemy nauczyć Was jak je wykonywać!

Podczas warsztatów będziemy uczyć, jak z żywych kwiatów wykonać duży, folkowy wianek. Wykorzystamy rośliny o oryginalnych zielonych liściach (bluszcze, eukaliptusy, ruskus, szparagus) oraz o pięknych kwiatach (m.in. piwonie, eustomy, goździki). Oprócz praktycznej wiedzy, jak wykonać wianek, uczestnicy warsztatów otrzymają także dużą dawkę informacji dotyczących samych roślin. Podczas spotkania dowiecie się:

  • O odmianach kwiatów i ich rozpoznawaniu;
  • Jak łączyć kwiaty, aby tworzyły jak najpiękniejszą kompozycję;
  • Co zrobić, żeby cięte kwiaty dłużej stały w wazonie.

Podczas warsztatów każdy z uczestników nauczy się jak krok po kroku wykonać wianek, pozyska wiele praktycznych informacji i zakocha się w stylu boho, a swoje dzieło zbaierze do domu! Zapraszamy już 1 czerwca 2019 w godzinach 11:00-17:00 do Galerii Łomianki!

Regulamin warsztatów:

1) Udział w warsztatach jest bezpłatny.
2) Warsztaty mają charakter otwarty – nie prowadzimy zapisów.
3) Ilość uczestników warsztatów jest ograniczona i wynosi 100 osób.
4) Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych.
5) Pracujemy tylko w wyznaczonych miejscach – prosimy o nie wynoszenie prac poza stanowiska pracy.
6) Do wykorzystania przy każdym stanowisku przysługuje jeden komplet materiałów do wykonania jednej pracy.
7) Jednocześnie przy stołach warsztatowych mogą znajdować się 3 osoby.
8) Warsztaty odbędą się w blokach godzinowych/ w kilku turach.

Udostępnij

Informacje o nowych wydarzeniach?

Zapisz się na nasz newsletter!

Wypełnij formularz