Wiosenne kwiaty za elektrośmieci

Pozbądź się elektro-złomu i zabierz roślinę do domu!

W Twoim domu zalega niepotrzebny sprzęt? Podczas wydarzenia „Odpakowani – dzień Zero Waste”, które odbędzie się w sobotę 6 kwietnia w Galerii Łomianki, elektrośmieci wymienisz na roślinne sadzonki. Czekamy na Ciebie w godzinach 10:00 – 15:00 na terenie parkingu Galerii.

Co dokładnie zbieramy? Zużyty duży i średni sprzęt elektroniczny (np. pralki, lodówki, kuchenki, mikrofalówki, komputery, kamery), a także drobniejszy, który często zalega latami w naszych szufladach (kalkulatory, zegarki, myszki komputerowe etc.). Nie zapomnij także o zabawkach elektronicznych, które Twoja pociecha porzuciła już dawno w kąt. Jeśli nie wiesz, co zrobić ze zużytymi bateriami rozwiążemy ten problem – koniecznie zabierz je ze sobą w dniu zbiórki! Pamiętaj, aby nie wyrzucać ich do zwykłych koszy na śmieci, ponieważ akumulatory zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia i życia człowieka oraz środowiska.

W zamian za troskę o planetę i zaangażowanie, każda osoba, która dostarczy elektroodpady na miejsce zbiórki otrzyma w prezencie sadzonki roślin. Im bardziej zaangażujesz się w eko akcję tym więcej sadzonek otrzymasz, a to oznacza, że w tym roku Twój balkon lub ogród zakwitnie na wiosnę jeszcze piękniej!

Rozdawanie sadzonek odbędzie się według następującej zasady:

  • 1 szt. dużego lub średniego sprzętu – 1 sadzonka rośliny
  • 3 szt. drobnego sprzętu – 1 sadzonka rośliny
  • 20 sztuk baterii otrzyma – 1 sadzonka rośliny

Organizatorem zbiórki jest Fundacja alter eko, a jej realizatorem firma REMONDIS. Klasyfikacja odpadów nietypowych oraz nieuwzględnionych powyżej rozpatrywana jest indywidualnie podczas zbiórki.

Regulamin zbiórki

Udostępnij