Zaopiekuj się rośliną, a ona zadba o Ciebie!

Kwiaty doniczkowe to nie tylko dekoracja mieszkania, ale także zielone filtry, nawilżacze powietrza i małe fabryki tlenu. Jeśli dasz im odrobinę miłości i uwagi, odwdzięczą się troską o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. W Galerii Łomianki ruszył punkt adopcyjny, z którego odebrać można bezdomną roślinkę lub pozostawić kwiat, którym nie możemy się już opiekować. Z pewnością znajdzie on miejsce na słonecznym parapecie nowych właścicieli.

Podobno, by roślina dobrze się chowała, nie wystarczy jej podlewać, przycinać czy regularnie wymieniać ziemię. Istnieje spora grupa zwolenników… rozmawiania z domowymi kwiatami. Te, przyniesione do punktu adopcyjnego w Galerii Łomianki otrzymują swoje własne imiona, aby nowy opiekun wiedział jak się do nich zwracać. Danusia, Kasia, Cypek… każde z nich czeka na swój nowy dom.

Bywa, że rośliny, podobnie jak zwierzaki, po niedługim czasie od zakupu stają się niechciane. Często pod wpływem emocji kupujemy kwiaty doniczkowe do różnych pomieszczeń w naszym domu, nie zdając sobie sprawy, jakie są ich potrzeby. Rośliny tropikalne i subtropikalne potrzebują dużej ilości światła, wysokiej temperatury latem i niższej zimą. Te, cienioznośne uprawia się jedynie w pomieszczeniach z oknem wychodzącym na północ. Czasem bywa też, że przeprowadzka lub nadmierny rozrost rośliny, sprawia, że mimo szczerych chęci nie możemy dłużej się nią opiekować. Nic straconego. Przynieś kwiat do Galerii Łomianki, a na pewno odnajdzie on nowego właściciela.

Dlaczego warto adoptować? Kwiaty doniczkowe w mieszkaniu świetnie wpływają na nasze życie i samopoczucie. Pierwszą z głównych zalet roślin to zdolność do pochłaniania szkodliwych substancji chemicznych, które notorycznie pojawiają się w naszych domach. Zieloni przyjaciele produkują tlen, a także przyczyniają się do podnoszenia wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Im w pokoju jest cieplej i bardziej sucho, tym rośliny produkują więcej pary wodnej.

Punkt adopcji roślina znajduje się w Galerii Łomianki na terenie Współdzielni.

Udostępnij